Zespół


UWOLNIJ W SOBIE ENDORFINY!

Jakie endorfiny znajdują się w Fiolce? Endorfiny związane z kontrolą nad nawykami żywieniowymi, ze zdrowym, ale ciągle przepysznym jedzeniem, z budowaniem motywacji i docieraniem do wyznaczonych celów, z rozumieniem swoich emocji i myśli, z byciem asertywnym, z technikami ułatwiającymi pokonanie stresu, z ujarzmieniem małego krytyka, który siedzi w każdym z nas, z trikami kulinarnymi, z nauką gotowania, z kreatywnością. Ze wszystkim tym, co daje powody do uśmiechu i mobilizację do działania.

Prowadzimy indywidualne sesje z diet coachingu, szkolenia otwarte, szkolenia dla biznesu, szkolenia dla Rad Pedagogicznych oraz uczniów.

SYLWIA PAWLAK – psycholog, psychodietetyk, trener, coach zdrowia

Jestem absolwentką Psychologii i Psychodietetyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Szkoły Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej – INTRA oraz Coachingu Zdrowia w Collegium Civitas.

Kiedy byłam mała, chciałam zostać projektantką basenów albo pisarką. Baseny odeszły w siną dal, ponieważ mój zmysł artystyczny ogranicza się jedynie do rysowania, malowania i lepienia z ciasta żyraf. Na szczęście kreatywnym można być na wiele sposobów, a tworząc szkolenia można rozwijać skrzydła bez końca. W życiu nauczyłam się, że jak mówię, że nigdy tego nie zrobię, to na pewno to zrobię (nigdy nie będę uczyć innych, nigdy nie wrócę do nauki francuskiego, nigdy nie zjem robaka). Nagle okazuje się, że uczenie i wspieranie innych daje mnóstwo satysfakcji, na francuski chodzę z przyjemnością, a robaki są całkiem słodkie w smaku (i wcale nie smakują jak kurczak).

HANNA CIUPA – psycholog, psychodietetyk

Jestem absolwentką Psychologii i Psychodietetyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W związku z tym, że zawsze byłam osobą, którą trudno jest do czegoś zmusić, wszelkie próby wpływania na moje decyzje i zachowania kończyły się niepowodzeniem. Moi rodzice dobrze wiedzieli, że jeśli chcą, abym coś zrobiła, powinni mi tego kategorycznie zabronić.

Z racji, że na studiach psychologicznych poznaje się mnóstwo mądrych teorii dotyczących zachowań człowieka, nic dziwnego, że i moja natura małej buntowniczki znalazła w nich swoje miejsce. Znając prawdę dotyczącą swobody wyborów, teorii oporu psychicznego oraz motywacji kierującej ludzkimi zachowaniami, postanowiłam wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Podstawowym założeniem, na którym opieram się w swojej pracy, jest pogląd, że aby zmiana, jakiej chcemy dokonać była trwała i skuteczna, powinna być ona naszym świadomym, samodzielnym i w pełni akceptowanym wyborem. Jeśli jej fundamentem będą zewnętrzne zakazy lub nakazy, pewne jest, że nawet, jeśli uda nam się coś zmienić, to po krótkim czasie i tak powrócimy do starych nawyków.